8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar

Сончево време со температура до 30 степени

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а по должината на Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 км/час), што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 18, а максималната ќе достигне од 22 до 30 степени. УВ=7

Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Утре и задутре ќе се задржи стабилно со свежи утра, а дневната температура ќе биде во благ пораст. В недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а на места се очекуваат и пообилни врнежи.

Повремен пороен дожд со ретки грмежи ќе има в понеделник.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно време со температура до 25 степени

M T

Сончево и многу топло време

M T

Сончево и топло време, од средината на неделата температурите ќе достигнат над 40 степени

M T