6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Две лица повредени во сообраќајка во Битола

На 01.09.2021 во 13.37 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Апостол Здравевски“ и ул.„Буковска“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(51) од Битола и мопед со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Битола. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од мопедот, а со телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Можеби ќе ве интересира

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T

Од Интензивна нега на Клиниката за изгореници се префрлени повредените од несреќата, едно лице ќе биде оперирано

M T

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T