6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Хороскоп

Топ 5 најлоши љубовници според хороскопот

Некои планираат, некои едвај чекаат да заврши сексот…

1. Девица

Жените Девици секогаш ќе најдат грешка кај својот партнер. Постојано критикуваат, а такви се и за време на сексот. Често не можат да најдат ништо добро кај својот партнер.

2. Рак

Секогаш се подготвени за приказна, а проблемот настанува кога ќе почнат да зборуваат за време на сексот. Тогаш, тие не кажуваат „валкани работи“, туку започнуваат разговор. Тие не се откажуваат од намерата и не разбираат во што е проблемот.

3. Јарец

Распоредот е најважен за неа, затоа не очекувајте спонтаност. Сексот се случува кога нејзиниот распоред го дозволува тоа, и немојте да мислите дека можете да ја „фатите“ во моментот кога ќе го сакате. Таа ќе ви каже дека има многу работа во моментов и ќе најде друг термин за секс.

4. Риба

Ако ви се допаѓаат партнери кои не сакаат многу да работат, туку само лежат, Рибите се идеални жени за вас. Кога имате секс, тие се чувствуваат како да му прават услуга на својот партнер. Со сето тоа, таа едвај чека да заврши сексот.

5. Бик

Со женските припадници на овој знак, најважно е да го знаете трикот – сексот со неа ќе биде одличен, само треба да го иницирате кога е расположена. Потоа таа дивее во кревет, и ќе ви треба сила за да ја „скротите“. Со неа можете да живеете незаборавни моменти, но бидете трпеливи.

Можеби ќе ве интересира

Најлоши љубовници во хороскопот: Кој знак е кралица на драмата, а кој на љубомората?

M T

Тешко е да им се одолее – Овие четири знаци се најатрактивни членови на Зодијакот

M T

Четири хороскопски знаци ова лето ќе се соочат со невидена среќа и богатствo

CENTAR MKD