28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

(Фото) Скопските пожарникари во Пехчево

Фејсбук статус на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов:

Скопските пожарникари во Пехчево. Зафатена е голема површина на борова шума.

Пресекувањето на ширење на огнот, прва задача на пожарникарите !