24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Поради големиот број граѓани кои подигаат лични документи, шалтерите на МВР ќе работат и за викендот

Поради зголемен интерес за издавање готовите лични документи, Одделението за управни работи Скопје ќе работи и за време на претстојниот викенд (24/25 јули), информираат од МВР.

Од ресорното министерство појаснуваат дека в сабота (24 јули) ќе бидат отворени објектот во МТВ и пунктовите Беко, Драчево, Бутел и Ѓорче Петров, со работно време од 8 до 16 часот.

В недела, пак, готови лични документи ќе може да се подигнат само во објектот на МТВ, од 8 до 16 часот.

Можеби ќе ве интересира

Потпишан Меморандум за разбирање помеѓу МВР на Република Северна Македонија и Генералниот инспекторат на безбедносните сили на Чешката Република

M T

„Слави со срце, не со оружје“ – кампања на МВР и УНДП против пукањето на веселби

M T

МВР: Да ги заштитиме децата во сообраќајот! Безбедноста зависи од сите нас!

M T

Спасовски: Од денеска сите вработени во МВР добиваат покачување на платата од 5%

M T

МВР и Национална комисија за борба против трговија со луѓе и илегална миграција се приклучија кон кампањата на UNODC – „Use and Abuse of Technology”

M T

Спасовски: Зголемени капацитетите на МВР за поефикасна контрола на мало и лесно оружје преку проект на УНДП

M T