Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМозаик

Брз хороскоп: Парите ќе течат како река за овие хороскопски знаци

Астролозите откриваат кои хороскопски знаци ги очекува голем прилив на пари. Дознајте дали сте меѓу нив.

Близнаци: Распоредот на ѕвездите е поволен за знакот Близнаци. Работите завршени на крајот од месецов ќе бидат посебно успешни. Познатиот астролог Глоба советува да не штедите доколку постои нешто што сакате да го купите – инвестицијата ќе ви се исплати.

Девица: Прогнозата покажува дека припадниците на овој знак со напор ќе успеат да постигнат голем успех, а посебно финансиски.

Стрелец: Комбинацијата на ѕвезди предвидува низа поволни денови за припадниците на овој знак. За својата работа ќе ја добијат долго очекуваната награда. На Стрелците им следат бонуси, но и унапредувања на работа.

Јарец: Припадниците на овој знак можат да сметаат на исполнување на своите најдлабоки желби, посебно оние поврзани за подобрување на финансиската ситуација.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе