35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

ФОТО: Филипче се појави на првиот роденденот на Лара – ќерка на донорот на срце и бубрези Јасмина

Министерот за здравство Венко Филипче беше на роденденот на едногодишната Лара, ќерка на донорот на срце и бубрези која спаси три човечки животи, Јасмина Василковска.

-Семејството ме покани во нивниот дом за да го запознаам ова девојче кое денеска полни една година. Голема да растеш Лара, здрава, безгрижна, храбра и секогаш насмеана. Благодарноста и хуманоста наследи ги од твоето семејство, кое остави вечен белег во историјата на македонското здравство, напиша Филипче на Фејсбук споделувајќи фотографии од роденденската забава.

Можеби ќе ве интересира

Филипче на јавната трибина „Млади за вакцинација“: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем

M T

Филипче: Граѓаните треба да бидат свесни дека ако не се вакцинираат имаат голема шанса да завршат во болница

M T

Филипче: На УК Кардиологија досега се изведени 100 ТАВИ процедури

M T