35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис Во тренд...

Регулаторна одлучи – Поскапуваат горивата во Македонија

фото Pixabay

Малопродажните цени бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната
цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемуваат за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажните цени
утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива
за транспорт од 31.05.2021 година.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 68,00 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 70,00 ден/лит, додека малопродажната
цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 60,50 ден/лит