19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме во Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Денес ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, уште од претпладневните часови со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град. И во следните денови се очекува локално процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме.

Прогноза за 09.06.2021
Минимална температура: 8°C до 15°C
Максимална температура: 23°C до 29°C
Променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6

Прогноза за 10.06.2021
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 24°C до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Прогноза за 11.06.2021
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7