19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Во тренд...

АСТРОЛОГОТ ПАВЕЛ ГЛОБА: Влегуваме во многу хаотичен и лош период, најголеми проблеми ќе бидат за овие 4 знаци

Следната недела ќе донесе бурни настани за повеќето хороскопски знаци. И според зборовите на познатиот руски астролог Павел Глоба, еден ден ќе биде особено лош за повеќето знаци на Зодијакот, а особено за четири. Станува збор за 21 мај и Бик, Девица, Вага и Шкорпија.

БИК
Имаше замор на полето на љубовта. Сè што ве мачи со вашиот партнер долго време, сега ќе се претвори во една голема грутка незадоволство. Треба да бидете сами. Ако не го сторите тоа до петок, вашите конфликти нема да „умрат“, а можно е раскинување. Лош финансиски аспект во недела, пазете се од ненадејни и несовесни набавки, последиците ќе ги чувствувате подолго време. Медицински ви треба повеќе одмор.

ДЕВИЦА
Што се однесува до љубовта, планирате заедничко викенд патување и кратка пауза. Обидете се да не влегувате во расправија доколку патувате, малите нешта ќе прераснат во сериозна кавга и тоа без никаква вистинска причина. Најлошиот ден на работа ќе биде петок – 21.05. Постои голема можност да направите грешка кога работите со важни документи, а вашите шефови сериозно ќе ве обвинат за тоа. Што се однесува до здравјето, ако страдате од хипертензија, земете лекови со вас. Можни се скокови на крвниот притисок.

ВАГА
Сега не е време за осаменост, вашата енергија е на ниско ниво и ви треба некој да ве „подигне“ вас, особено вашиот партнер. Искористете го викендот за да ги посетите вашите родители или блиски роднини, тие имаат потреба од ваша морална и финансиска помош. Петок е критичен ден за работа – клучно е да ги изберете своите зборови. Не само што колегите ќе ви замерат, туку и ќе ги намалат шансите за напредување со претпоставените. Земете витамини.

СКОРПИЈА
На полето на љубовта без поголеми промени. Финансиите од друга страна се многу проблематични. Доаѓаат грешки од почетокот на пролетта, непланирани набавки на рати, и сè ќе се влоши со неуспеси во домаќинството што дополнително ќе ви извадат пари од џебот. Кулминација, претпоставувате, е 21 мај – внимавајте да не останете без пари. На работа, би било мудро да не се придружувате во кланови, нема да заврши добро.