22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

3 хороскопски знаци кои имаат најмалку шанси да се збогатат!

Што и да прават, парите им бегаат

Вага

Тие обично се сметаат за перфекционисти и самокритики. Честопати, за да започнат бизнис, тие треба да се убедат себеси дека се способни за тоа. Тие долго се двоумat, бидејќи факторот на ризик ги спречува да се договорат и да влезат во независни деловни води. Поради нивната неодлучност, тие губат добри можности.

Близнаци

Неодлучни, какви што се, добри деловни понуди скоро секогаш ги избегнуваат Близнаците. Честопати нивната неодлучност ги чини многу важни животни моменти и потези. Додека Близнаците размислуваат за тоа што би можеле да направат и како да го направат тоа, некој може да излезе со истата идеја и да си ја преземе работата.

Риба

Тие сакаат да играат на сигурно и не се знак да преземаат големи ризици. Тие се сметаат себеси за многу внимателни и со тоа пропуштаат работи и можности во животот, финансиски и деловни.

Можеби ќе ве интересира

Секогаш насмеани: Овие хороскопски знаци секогаш ќе имаат насмевка на своите лица

CENTAR MKD

Четирите хороскопски знаци кои најчесто влегуваат во погрешни врски

CENTAR MKD

Три знаци ги чека голема среќа ова лето

CENTAR MKD