Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Болните пратеници од ковид вака гласаат во Собрание – Го жртвуваат своето здравје за да има помош за граѓаните

Двајцата болни пратеници од ковид кои дојдоа во парламентот во потполна заштита се посебно изолирани од другите пратеници во посебни кабини.

Вака гласаат во собрание.

Тие го жртвуваат своето здравје за да се деблокира Собранието и конечно илјадници граѓани да добијат помош во плати, кои со месеци беа блокирани поради блокадите на одредени опозициски партии.