13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Во тренд...

Астролозите откриваат: Еве каква магија ни носи розовата полна месечина во април – за еден хороскопски знак следува потполна трансформација

Енергијата на Месечината е на својот врв за време на полната Месечина, што нè наведува да се чувствуваме поенергични, да сонуваме интензивни соништа, да бидеме поенергични и мотивирани да го оставиме лошото и да прифатиме нешто подобро.

Полната месечина во април е позната како Розова полна месечина и ќе се појави на небото на 26 април во длабокиот и мистериозен знак на Шкорпија. Оваа месечинска енергија ви помага да ги набудувате работите под површината и да ги испитате вистините што се кријат. Тоа ни носи трансформација, а енергијата на Шкорпија ни помага да го расчистиме својот емотивен багаж, не охрабрува да оставиме простор за раст и да се соочиме со нашите чувства.

Полната месечина формира опозициски аспект со сонцето и секогаш се појавува во спротивниот хороскопски знак во однос на сонцето. Тензијата помеѓу овие две спротивставени планети е она што ги тресе и ги интензивира нашите чувства во овој период.

Можно е да бидеме поемотивни, почувствителни и ранливи во овој период. Склони сме кон поинтензивни емоции, затоа внимавајте да не реагирате насилно.

За разлика од новата Месечина, која повикува на интровертност и осаменост, полната Месечина е симбол на социјална интеракција, дружење и насочување на енергијата кон врските и меѓучовечките проблеми.

Покрај осветлувањето на небото, полната Месечина во Шкорпија ќе ги осветли и нашите умови. Подгответе се за бран нови идеи, можности и шанса да и верувате на вашата интуиција.

Неговиот дополнителен ефект на лекување, исто така, носи мотивација за напуштање на лошите навики. Полната месечина е симбол на крајот, крајот на нешто лошо и свртувањето на нова страница во животот. Многу токсични пријателства или врски сега ќе завршат.

Ова е моментот кога ширите љубов во себе и кон себе – се преселувате во живот што зрачи со посветла енергија.