13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Болно е на сиромашен човек да му земеш 50 евра за нешто што му следува по закон

Корупцијата боли. На сиромашен човек да му земеш 50 евра за нешто што му следува по закон, тоа е катастрофа, ја урнисува душата, тоа е болно, рече премиерот Зоран Заев за Слободен Печат.

 

– Ги гледам извештаите од телефоните за пријавување корупција – никој не пријавува. Тоа мораме да го промениме, секој од нас да даде придонес, да се пријавува корупцијата, кој и да е, макар била и само индиција. Имаме механизми, рече Заев.