27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Тој беше вистинска sвезда за детски филмови, а денес го прославува својот 32 роденден во психијатриска болница

Pixabay / Илустрација

Актерот „Војна на Ѕвездите“, Џејк Лојд, кој порано беше голема детска ѕвезда, денес го слави својот 32 роденден. Со оглед на тоа што тој е во затворската психијатриска болница од 2015 година, нема многу причини за славење.

Имено, Лојд го ​​играше ликот на младата Анакин Скајвокер во филмот „Војна на Ѕвездите: Епизода 1“ од 1999 година.

Во јуни 2015 година, тој беше уапсен откако возеше со голема брзина во Јужна Каролина, во округот Чарлстон.

Според полицијата, Лојд, кој и денес е во затвор, избегал од нив и се возел во друга област, каде што локалната полиција започнала потера.