Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија ТОП ВЕСТИ

Мијалков: Имав симптоми, вчера бев изолиран затоа не можеа да ме најдат

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска во изјава за ТВ24 истакна дека во текот на вчерашниот ден почувствувал симптоми на коронавирус.

„Вчера бев изолиран затоа не можеа да ме најдат“, посочи Мијалков.

За потсетување, Министерството за внатрешни работи вчера објави и Меѓународна потерница по Мијалков откако полицијата не го пронашла за да му го врачи решението за притвор.