Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Зад бојкотот и саботажата на пописот стои Груевски, Мицкоски е само извршител

Ставовите на криминалецот во бегство Никола Груевски потврдуваат дека зад бојкотот, зад саботажата на пописот стои лично Груевски, а Христијан Мицкоски е само негов извршител, велат од СДСМ.

– Уште еднаш се покажа дека ВМРО-ДПМНЕ е раководена од Будимпешта а Мицкоски е само чувар на фотелјата во белиот дворец.

ВМРО-ДПМНЕ со Груевски и Мицкоски се уште е во режимската матрица, се уште работи против интересите на граѓаните и државата, се вели во соопштението на СДСМ.