Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде метео предупредување: Поларен студ со силен ветер, дожд и снег во делови од Македонија

Поради продор на студен воздух денес ќе дува засилен северен ветер, особено на повисоките места и вдолж Повардарието.

На планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови.

Од утре времето ќе биде стабилно, но со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени.

Во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ќе има појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот.

МАРКЕТИНГ