7 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Автомобил прегази 15-годишно дете во Скопје

фото: Pixabay

Петнаесетгодишно дете вчера напладне било прегазено од автомобил на булеварот Александар Македонски во Скопје.

Со возилото управувал Т.В. од Крива Паланка, велат од полицијата.

Детето се здобило со тешки повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од полициска екипа.

МАРКЕТИНГ