8 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Eдмонд Адеми ќе биде нов советник за надворешна политика на Заев, Дане Талески заминува за амбасадор во НАТО

Нов советник за надворешна политика во кабинетот на премиерот Заев ќе биде Едмонд Адеми, кој на оваа позиција ќе стапи за неколку недели, откако досегашниот советник Дане Талески ќе отпатува во Брисел на својата нова функција амбасадор на Северна Македонија во НАТО, јавува Нова Тв, повикувајки се на извори од Владата.

Адеми е поранешен министер за дијаспора, долгогодишен член на СДСМ и претседател на партиската комисија за надворешни работи.

МАРКЕТИНГ