Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Секогаш се тука за вас: Најлојалните меѓу хороскопски знаци

Сигурно сте се запрашале на кои личности можете најмногу да им верувате. Прочитајте и проценете на кои хороскопски знаци треба да им верувате, а од кого треба да се „пазите“.

ОВЕН

Овенот е хороскопски знак кој е лојален пријател. Секогаш го кажува тоа што го мисли и кај него нема лажни ветувања. Тој најдобро се сложува со упорните и вредните, а ги избегнува оние кои постојано се жалат.

БИК

Бикот е пријател кој секогаш е тука за вас. Тој е заштитнички настроен и не дозволува во негово друштво да се оговараат пријателите.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците имаат голем круг на пријатели. За секој вид на потреби имаат одреден круг на пријатели. Едни пријатели им се за деловна соработка, други за излегување, трети за утринско кафе…

РАК

Ракот е знак кој не може да се дружи со ладни луѓе. Најмногу му одговараат емотивните личности кои се полни со љубов и кои сакаат на другите да им помагаат.

ЛАВ

Лавот е знак кој има многу пријатели но е целосно искрен само со мала група на луѓе. Ако имате пријател Лав кој ќе ви се отвори тогаш знаете дека ве цени и никогаш нема да ви го заврти грбот.

ДЕВИЦА

Девицата на прв поглед изгледа ладно, но кога некого ќе засака, тоа е искрено. Не знаат да глумат почитување. Мана им е што не знаат да го почитуваат туѓиот успех.

Можеби ќе ве интересира

Топ 5 најлоши љубовници според хороскопот

M T

Тешко е да им се одолее – Овие четири знаци се најатрактивни членови на Зодијакот

M T

Четири хороскопски знаци ова лето ќе се соочат со невидена среќа и богатствo

CENTAR MKD