Секогаш во средиштето на збиднувањата...

80 казни за еден час! Полицијата удри по несовесните возачи во Куманово!

Полицијата продолжува со ставање ред на улиците, а денеска во Куманово за еден час се казнети 80 возачи, соопшти на прес конференција портпаролот на МВР Тони Ангеловски. Акцијата во Куманово продолжува, а МВР за утре најави комплетни податоци за изработеното.

спонзорирано: