Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата ги полни затворите со криминалци: Приведен маж од Тетово за издржување затворска казна

На 30.09.2020, полициски службеници од СВР Тетово го приведоа Л.Ц.(36) од Тетово, кој со наредба од Основниот суд Тетово се барал за издржување казна затвор од три години и шест месеци за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, по член 215 став 1 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.

спонзорирано: