Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Државата ќе дели платежни картички од по 6.000 денари – Еве на кои категории на граѓани им следува оваа мерка

Платежни карти ќе има за самохраните родители, пензионери кои имаат пензии до 15.000 денари, најави премиерот Зоран Заев.

Невработени кои се пасивни баратели на работа, самостојните работници, културните и естрадните работници.

Платежни картички ќе добијат и 540 студенти кои минатиот пат приговарале, но не успеале да добијат ваква помош.

Можеби ќе ве интересира

Државата ќе дели платежни картички од по 6.000 денари – Еве на кои категории на граѓани им следува оваа мерка

CENTAR MKD

Премиерот Заев на средба со претставници на АДКОМ: Државата ќе им излезе во пресрет на јавните комунални претпријатија во тековниот кризен период

CENTAR MKD

Над 180.000 пензионери ќе добијат платежни картички со по 6.000 денари

CENTAR MKD