Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија во Гевгелија – Со автомобил излетал од мост и слетал на покрив од гаража

фото Centar.mk/илустрација

Педесет годишен скопјанец загина во тешка сообраќајна несреќа која рано утрово во 7 часот се случила на излезот од Гевгелија. Според информациите возачот во се’ уште неутврдени околности загубил контрола над своето возило излетал од мостот и слетал на покривот на гаража.

Од СВР Струмица го потврдија случајот, но не изнесоа повеќе детали.

спонзорирано: