Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Деновиве ќе освежи, доаѓа пороен дожд и врнежи – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Утре ќе преовладува сончево и топло време со умерена облачост. Во четврток попладне и во петок ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Прогноза за 17.09.2020
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 26°С до 31°C
Сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи и повремено засилен ветер.

Прогноза за 18.09.2020
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 25°C до 30°C
Променливо облачно и ветровито со повремен локален дожд. Попладне на места ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност.

Прогноза за 19.09.2020
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 25°C до 30°C
Променливо облачно со слаб до умерен северен ветер.

спонзорирано: