Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Сончево и топло, попладне со услови за дожд

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло време, со мала до умерена облачност, попладне претежно во северните делови со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер, во западните делови од западен, а вдолж Повардарието најпрво од јужен, а попладне од северен правец. УВ=8

Температурата ќе се движи од 18 до 36 степени. Во Скопје слично време со температура од 17 до 35 степени.

спонзорирано: