Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР со детална прогноза: Кога да очекуваме стабилизација?

Од утре ќе преовладува сончево и потопло време претежно со попладневно зголемување на облачноста и со услови за појава на изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи особено во средината на неделата.

Прогноза за 11.08.2020
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 28°С до 34°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 12.08.2020
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 29°C до 37°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 13.08.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 29°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8

спонзорирано: