Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија доцна попладнево во Македонија: Маж загина од струен удар

фото: Pixabay

Доцна попладнево околу 17 часот, во куќа во село Грешница, тешко бил повреден од струен удар маж од Кичево, дознава Centar.mk.

Според информациите мажот во тешка соотојба со возило на брзата помош бил пренесен во кичевската болница, каде што починал околу 18 часот, откако врз него била направена реанимација.

спонзорирано: