Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страотна несреќа на патот Кичево – Охрид: Маж е во кома и на интензивна нега, по тешката сообраќајка

Во сообраќајна несреќа која што се случила нешто по 13 часот на магистралата Охрид – Кичево, кај селото Сливово.

Според неофицијални информации на Centar.mk возило марка опел со кичевски таблички и камион со велешки таблички се судриле.

При судирот со тешки повреди завршил возачот на опелот кој се здобил со тешки повреди. Мажот на возраст од 50 години во болница бил примен во кома и бил итно префрлен на интезивна нега.

Повеќе детали се очекуваат од МВР за утре.

спонзорирано: