-9 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Трагедија во Скопје: Почина 34 годишна жена по пад од поткровје

фото: Pixabay

Жена од Батинци почина на лице место по пад од поткровје.

Настанот се случил синоќа, а според информациите од полицијата, станува збор за жена на возарст од 34-години.

Смртта ја констатирал доктор од итна медицинска помош. На местото на настанот излегла екипа од СВР Скопје и за настанот е запознаен јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на семејството.