-5 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Маж пронајден починат со повреда на главата

фото: Centar.mk

Скопјанец на возраст од осумдесет и четири години, вчеравечер беше најден мртов на улицата Ѓорѓи Сугаре. Полицајците констатирале дека мажот имал повреда на главата. Телото било најдено од синот на починатиот и по наредба на јавен обвинител е предадено за обдукција.