Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(ФОТО) БЈБ на Саше Тасевски денеска во нова голема полициска акција – Откриен насад со 112 стебла на марихуана

Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност раководено од Сашо Тасевски, а во координација со СВР Штип- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Делчево денеска во атарот на делчевското село Град, во месноста Суви дол пронајде насад со 112 стебла „Канабис сатива“ во висина од 75 см до три метри.

По насоки на јавен обвинител од ОЈО Кочани стеблата се подигнати за вештачење, а се преземаат и дополнителни мерки и активности со цел расчистување на случајот.

МАРКЕТИНГ