Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ТРАГЕДИЈА ВО РЕСЕН: Загина жена во страотна сообраќајна несреќа, повредените, меѓу кои има и дете,со болнички се носат во битолската болница

илустрација / Pixabay

Вечерва во 18 часот во трагична сообраќајка која што се случила на местото викано Жито Ресен загина едно лице, а има и повредени, дознава Centar.mk од неофицијални извори.

Според неофицијални информации на Centar, се судриле автомобил марка опел астра со прилепски таблици и ресенски пасат.

Во несреќата со повреди се здобиле 4 лица, од кои едно женско дете.

Во болничко возило, неофицијално, на повредите им подлегна жена.

Повредените, двајца мажи и женско дете се носат со болнички во Битола.

Полицијата врши увид, сообраќајот е во прекин.

МАРКЕТИНГ