Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија во Македонија: Младо момче загина во сообраќајка, откако излета со својот мотор – Имаше само 17 години

На 31.07.2020 во 03.41 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Кочани – Зрновци, во близина на место викано „Дива топола“, се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „кимко“, со кочански регистарски ознаки, управуван од В.А.(17) од с.Зрновци излетал од коловозот.

По незгодата, В.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде им подлегнал на повредите.

За настанот е известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила увидна екипа на Одделението за внатрешни работи Кочани.

МАРКЕТИНГ