10.3 C
Скопје
23. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Локално

Дел од автобусите денеска сообраќаат по неделен возен ред

Поради муслиманскиот верски празник Курбан бајрам, линиите 11, 11А, 47А, 55, 55Б, 56, 56А и 160 денеска сообраќаат по неделен воен ред.

Од ЈСП информираат дека в понеделник (3.8.2020 год), поради државниот празник Илинден (Ден на Републиката), јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Дежурни ќе бидат три билетарници. Од 7 до 19:30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а билетарницата во Ѓорче Петров ќе работи од 7 до 13 часот.