Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прекршочни за 169 лица кои не носеле маска

Синоќа во земјава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 169 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.