13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Направи Сам Во тренд...

Еве како да ослободите запушен одвод со две состојки кои најчесто ги има во секоја кујна

Купувањето средства за ослободување одвод не е евтино. Наместо тоа посегнете по две состојки кои секој ги има дома…

Во краткото видео погледнете како ќе го ослободите од запушениот одвод, брзо, лесно и многу евтино.

Потребни ви се само сода бикарбона и оцет. Прво во одводот ставете неколку лажици сода, а потоа ставете оцет. Веднаш ќе забележите реакција.


видео јутјуб