Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето никако да се поправи, од недела ново значително заладување – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

За време на викендот локално ќе има појава на зголемена облачност со услови за краткотраен дожд. Од недела ќе започне да дува засилен северен ветер што ќе предизвика повторно опаѓање на температурите.

Денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен источен ветер. УВ=9

Прогноза за 11.07.2020
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 29°С до 36°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ=9

Прогноза за 12.07.2020
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 27°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и услови за локален краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. УВ=8

Прогноза за 13.07.2020
Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 25°C до 33°C
Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. УВ=9