Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија попладнево во Охридското езеро: Се удави 49 годишен маж, ова се првичните детали

Денеска попладнево околу 14 часот и 30 минути во полиција било пријавено дека во водите на Охридското езеро кај кејот Македонија има мртво машко лице, дознава Centar.mk.

Откако дошла полицијата и итната помош било утврдено дека се работи за 49 годишен маж,со иницијали С.Ј. од Охрид, кај кого итната медицинска помош констатирала смрт според неофицијални информации на Centar.mk.

Се истражува причината за смртта.

loading…