29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

CENTAR ДОЗНАВА: На владината седница нема да се бара нова вонредна состојба!

Владината седница е со редовни точки поврзани со справување на Ковид 19, а не се очекува барање за нова вонредна состојба, брифираат извори од владејачката СДСМ за Centar.mk

Не се очекува барање за нова вонредна седница зошто Мицкоски не сака да оди на избори, брифира изворот.