Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Облачно со врнежи од дожд и снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот поради затоплувањето, на места врнежите ќе преминат во дожд. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.

Во Скопје, променливо облачно, претпладне со повремен снег. Во текот на денот врнежите ќе престанат, а кон крајот на денот ќе бидат од дожд. Максималната температура ќе достигне до 6 степени.