Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ВО ЖИВО: Се пишува историја – СДСМ и БЕСА ја прават најголемата коалиција во Македонија

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и БЕСА заедно со уште многу партија ќе ја направат најголемата мултиетничка коалиција.

Во живо проследете го настанот: