Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео: Силно невреме го погоди Скопје – со механизација се раскреваат разлетаните покриви и дрвја

Мирна ноќ им посака градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вечерва на граѓаните пренесувајќи во живо како механизацијата го расчистува нередот што остана по силното невреме во главниот град.

Летаа покриви и дрвја, а има оштетени и автомобили. Невремето проследено со силен ветер направи доста проблеми во Скопје, но вечерва градските власти ги чека многу работа, тие ги засукаа ракавите и ќе направат се’ за до утре кога скопјани ќе се разбудат, градот да функционира како ништо да не било.

– Мирна ноќ ти посакувам граду мој, напиша Шилегов.