Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Венко Филипче во 20 и 30 часот ќе и’ се обрати на нацијата

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва (среда, 26.02.2020 година) во 20:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија.

Ова доаѓа откако попладнево беше соопштено дека во Македонија е регистриран првиот инфициран од коронавирус, се работи за жена на возраст од 50 години која дошла вчера од Италија.