8 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Спорт

Трагедија во Србија: Фудбалер почина на сред тренинг

Трагича вест доаѓа од соседна Србија. Фудбалерот Предраг Меничанин почина на 26-годишна возраст, откако го одработувал тренингот на својот тим, како последица од срцев удар.

Тој беше дел од тимот на Обилиќ 1993, а за време на тренингот му се слошило за време на тренингот. И покрај укажаната лекарска помош, Меничанин не преживеал.