Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во болница со тешки повреди донесен скопјанец

фото: Centar.mk

На 13.02.2020 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен С.Р.(45) од с.Идризово, скопско.

Според пријавеното, тој се повредил додека извршувал работни задачи за поставување цевковод за с.Булачани. Увид бил извршен, а за настанот бил запознаен Трудов инспектор.

спонзорирано: