Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Грипот ја зеде првата жртва – 14 годишно девојче

Девојче на возраст од 14 години почина од сезонски грип, потврдуваат од Институтот за јавно здравје.

Според информации девојчето починало по компликации на состојбата, од грип.

Во Македонија се регистрирани близу четири илјади нови случаи од сезонскиот грип.

спонзорирано: