Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува: Облачно време и дожд

До петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, во четврток и со засилен северен ветер. За време на викендот облачноста ќе се зголеми, а во недела ќе има повремени врнежи од дожд.

Прогноза за 23.01.2020
Минимална температура: -7°C до 1°C
Максимална температура: 6°С до 12°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 24.01.2020
Минимална температура: -9°C до 0°C
Максимална температура: 5°C до 11°C
Сончево со мала локална облачност, по одделни котлини со услови за слаба магла.

Прогноза за 25.01.2020
Минимална температура: -7°C до 2°C
Максимална температура: 4°C до 12°C
Сончево со мала до умерена облачност, во западните делови од земјата и по котлините значително облачно.