Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето за викендот се менува – Детална временска прогноза

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот и во сабота по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Во недела ќе преовладува променливо облачно време, на повисоките места и планините со повремен локален снег. Во почетокот на наредната седмица се очекува стабилно време со слаб до умерен северозападен ветер.

Прогноза за 18.01.2020

Минимална температура: -6°C до 2°C
Максимална температура: 2°С до 10°C
Умерено до значително облачно, по котлините и магливо. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 19.01.2020
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 2°C до 8°C
Променливо облачно, на повисоките места и планините со повремен локален снег.

Прогноза за 20.01.2020
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 3°C до 9°C
Сончево со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер.

Маркетинг